نوشته شده توسط هوای پاک دسته: پسماند
منتشر شده در 03 شهریور 1391 بازدید: 52
پرینت

حجم انبوه و تنوع زباله‌ها و پسماندهاي توليد شده در نقاط شهري و صنعتي برنامه ریزان مربوطه را ناگزیر به سمت مدیریت اصولی و صحیح دفع زباله و پسماندها سوق داده است. به مواد جامد، مایع (غیراز فاضلاب) و گاز که به طور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل از فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کننده زائد تلقی می‌شود پسماند گویند و به پنج دسته عادی، بیمارستانی، ویژه، کشاورزی و صنعتی قابل تقسیم می‌باشد که برنامه‌ریزی جهت کاهش تولید، دفع و امحا هر یک از آنها نیاز به شرایط خاصی دارد.

قانون مديريت پسماند كه در 1383 به تسویب رسید دست اندرکاران را موظف ساخت تا نسبت به تدوین برنامه‌های جامع مدیریتی جهت پسماندهای تولیدی اقدام نمایند. مدیریت پسماند به معنی اتخاذ تصمیمات و فراهم نمودن امکانات جهت کاهش میزان تولید پسماند از طریق به کارگیری الگوی صحیح مصرف جهت تفکیک، جمع آوری و دفع آنها می‌باشد و زمانی محقق خواهد گردید که شرایط جغرافیایی، اجتماعی، زیست محیطی و اکولوژیکی و الزامات قانونی با هدف توسعه پایدار در اجرای آن لحاظ گردد.

تدوین برنامه جامع و اجرای صحیح مديريت پسماند در واحدهای صنعتي همواره از دغدغه‌هاي اصلي مديريت واحدها محسوب می‌شود لذا اجراي يك سيستم مديريتی مناسب و بهینه و ارائه راهكارهاي اجرایی و کنترلی با استفاده از مشاوران زیست محیطی با تجربه امکانپذیر خواهد بود.

شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام بعنوان یکی از شرکتهای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست، آمادگی خود را در زمینه مشاوره زیست محیطی و همکاری در مشاوره و اجرای پروژه‌های مدیریت پسماند اعلام می‌دارد.

 

اشتراک این مطلب

به وب سایت شرکت هوای پاک اندیشان خوش آمدید * * * هوای پاک اندیشان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشوری، ارائه دهنده خدمات طرح خود اظهاری در پایش
طراحي و اجراي سيستم‌هاي تصفيه پساب هاي صنعتي و بهداشتي با گسترش روزافزون جمعيت و فعاليتهـاي شهری، كشاورزي و صنعتی، مصـرف آب و به دنبال آن توليد فاضـلاب...
طرح‌هاي مديريت پسماند حجم انبوه و تنوع زباله‌ها و پسماندهاي توليد شده در نقاط شهري و صنعتي برنامه ریزان مربوطه را...
آزمايشگاه آلودگي هوا و صوت انجام عملیات پایش گازها و ذرات هوای محیط، پایش گازها و ذرات خروجی دودكش صنایع و سنجش آلودگی صوتی...
قانون مدیریت پسماند بسمه تعالی « قانون مدیریت پسماندها » ماده 1 – جهت تحقق اصل پنجاهم ( 50 ) قانون اساسی جمهوري...
مسیر:   خانهخدمات مهندسیمدیریت پسماندطرح‌هاي مديريت پسماند

مهندسی محیط زیست

با گسترش آلودگی ها و دخل و تصرفاتی که انسان در محیط پیرامون خود داده است، حفظ محیط زیست و توجه به جلوگیری از تخریب آن امری اجتناب ناپذیر می باشد.

هوای پاک اندیشان پیشگام - مهندسی محیط زیست

ادامه روند صدمه به محیط زیست طی آینده ای نزدیک ما را با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد ساخت که جبران آن غیر ممکن خواهد بود.

ما را دنبال کنید

گالری تصاویر